چه بک لینک هایی برای سئو مفید هستند

بک لینک چیست؟

به طور خلاصه می توان گفت بک لینک، لینکی است که از یک سایت دیگر از طریق یک کلمه کلیدی یا یک تصویر به سایت ما داده می شود. هنوز در مورد اینکه بک لینک چه مقدار در سئو تاثیر دارد به طور دقیق مشخص نیست ولی در کل می توان گفت بک لینک های اصولی و درست می توانند باعث تقویت سئوی وب سایت ها شوند.

بک لینک ها در واقع می توانند هم برای سئوی وب سایت ها مفید و موثر باشند و از طرفی هم عدم رعایت اصول و قواعد آن سبب نابودی سئو و کسب و کار برندها شوند.

در گذشته های نه چندان دور و قبل از آپدیت الگوریتم های گوگل هر چقدر تعداد بک لینک ها بیشتر بود سئوی سایت قوی تر می شد و به همین دلیل میران وب سایت از روش های زود بازده و متقلبانه نظیر خرید بک لینک های عمده، دریافت بک لینک از طریق نظردهی در وبلاگ ها، ایجاد حساب های کاربری در تالارهای گفتمان متعدد و … اشاره کرد، البته با به روز رسانی الگوریتم های گوگل استفاده از این روش ها نه تنها تاثیر مثبتی بر سئو ندارند بلکه می توانند باعث نابودی سئوی وب سایت شما شوند.

چه بک لینک هایی برای سئو مفید هستند

هدف گوگل از بک لینک چیست؟

هدف اصلی گوگل از امتیازدهی برای بک لینک و سئو در کل این بوده که بتواند فضا و بستر اینترنت را مملو از وب سایت ها و مقالات مفید برای جامعه و خالی از وب سایت های زرد و بی محتوا کند. منظور از بک لینک و قصد موتور جستجوی گوگل این است که مدیران وب سایت ها چنان مطالب و مقالات مفید و دست اولی تولید کنند که سایر وب سایت ها از این مقالات و مطالب علمی در وب سایت خود استفاده کنند و یک بک لینک به سایت شما به عنوان سایت مرجع آن مقاله ارسال کنند که این بک لینک ها سبب ارزشمندی بیشتر وب سایت شما به عنوان مرجع مقالات و مطالب علمی یکتا می شد و سبب تقویت سئو می گردید.

انواع بک لینک

در کل دو نوع بک لینک وجود دارد بک لینک فالو (follow) که به صورت پیش فرض می باشد و لینک های نوفالو (nofollow)

لینکهای follow

به صورت پیش فرض هر لینکی که ایجاد می کنیم به صورت فالو هستند و این به این معناست که خزنده گوگل هنگام بررسی سایت مبدا این لینکهای فالو را دنبال می کند و وارد سایت مقصد شده و این سایت را نیز مورد بررسی قرار می دهند.

چه بک لینک هایی برای سئو مفید هستند

لینک های nofollow

لینک های نوفالو لینک هایی هستند که ما می خواهیم به موتور جستجوی گوگل و خزنده های این موتور جستجو اعلام کنیم که این لینک ها را دنبال نکند و وارد سایت مقصد نشوند.

بک لینک های مفید برای سئو چه ویژگی هایی دارند

بک لینک مفید برای سئو لینک هایی هستند که اولا در حد اعتدال و نه بیش از حد استفاده شوند، مرتبط با موضوع سایت و کسب و کار شما باشند، این لینکها برای اینکه در سئو موثر باشند باید حتما به صورت follow باشند. الگوریتم های هوشمند گوگل لینک ها را بررسی می کنند و لینک هایی از نظر گوگل اهمیت دارند که ارگانیک و طبیعی باشند. الگوریتم های جدید گوگل به آسانی روش های متقلبانه نظیر خرید بک لینک های تعداد بالا از سایت های مختلف را شناسایی می کنند و امتیاز منفی به این وب سایت ها تعلق می گیرد.

چه بک لینک هایی برای سئو مفید هستند

استراتژی های لینک ها و بک لینک ها باید توسط افراد متخصص این حوزه انجام شود تا بهترین نتیجه ممکن برای افزایش قدرت سئو حاصل شود. تیم بیت آبی با تکیه بر بیش از 13 سال سابقه فعالیت در زمینه های طراحی سایت ، طراحی فروشگاه آنلاین ، سئو ، سیگنال های شبکه های اجتماعی ، تجارت الکترونیک ، دیجیتال مارکتینگ و … آماده همکاری با شما عزیزان در زمینه استراتژی های بک لینک و لینک دهی می باشد. با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست