تاثیر سیگنال های شبکه های اجتماعی بر سئو

در عصر حاضر شبکه های اجتماعی یکی از فاکتورهای قدرتمند برندینگ و دیجیتال مارکتینگ می باشند که تاثیر بسیار قوی ای بر رشد برندینگ و توسعه کسب و کارها و تجارت الکترونیک می گذارند. از مهم ترین و تاثیرگذارترین شبکه های اجتماعی موثر بر برندینگ و دیجیتال مارکتینگ می توان به فیس بوک، توئیتر، لینکداین، اینستگرام، پینترست و … اشاره کرد.

امروزه به خوبی و به وضوح می توان میزان نفوذ اکثریت افراد جامعه در شبکه های اجتماعی و به خصوص شبکه اجتماعی اینستاگرام را مشاهده کرد، اگر در اینستاگرام به گشت و گذار پرداخته باشید می توانید ببینید در این شبکه اجتماعی قدرتمند طیفی وسیعی از افراد جامعه از سنین خیلی پایین تا سنین بالا و افراد با تخصص های مختلف و نیز کسب و کارهای گوناگون حضوری فعال را دارند که این حضور فعال اکثریت افراد جامعه در این بستر بزرگ می تواند زمینه ساز رشد و تعالی کسب و کارهایی که از این فرصت به خوبی استفاده می کنند را فراهم آورد.

تاثیر سیگنال های شبکه های اجتماعی بر سئو

تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو

به احتمال زیاد شبکه های اجتماعی تاثیر مستقیم بر سئو ندارند ولی از طرقی و به صورت غیر مستقیم می توانند سبب تقویت سئوی وب سایت شوند، یکی از این موارد این است که از طریق شبکه های اجتماعی می توان میزان بازدید کنندگان وب سایت را افزایش داد که این امر می تواند باعث تقویت سئو و رتبه الکسای وب سایت شود. یکی دیگر از موارد دیگری که سبب افزایش و تقویت سئوی وب سایت می شود دریافت بک لینک های قدرتمند از شبکه های اجتماعی نظیر فیس بوک و توییتر و نیز وب سایت یوتیوب می باشد.

اما در واقع نقش اصلی و قدرتمند شبکه های اجتماعی در کنار تاثیری که بر سئو دارند، ایجاد شهرت و افزایش برندینگ و شناخته شدن هر چه بیشتر کسب و کارها می باشد که می تواند سبب افزایش درآمد کسب و کارها و بیزینس های مختلف شود.

قدرت سیگنال های شبکه های اجتماعی

در سال های اخیر شبکه های اجتماعی نظیر فیس بوک ، توییتر ، لینکداین و اینستاگرام و … رشد عجیب و فراتر از انتظاری در دیجیتال مارکتینگ و برندینگ داشته اند و با کمی گشت و گذار در این شبکه های اجتماعی به وضوح می بینید که کسب و کارهای بسیاری در زمینه های مختلف در این بستر مشغول فعالیت و کسب درآمد هستند و همچنین برندها و اشخاصی که به طور مستقیم و بی واسطه مشغول فروش محصولات متنوع خود در این بستر بزرگ هستند. شبکه های اجتماعی کمک بسیاری علی الخصوص به کسب و کارهای کوچک و نوپا داشته که سبب کاهش شدید هزینه ها برای شروع کسب و کارها و پایین آمدن ریسک اولیه شده است.

در سال های نچندان دور و قبل از رونق گرفتن دیجیتال مارکتینگ ، شروع یک کسب و کار ریسک زیادی داشت و باعث می شد خیلی از افراد برای شروع کسب و کارهای نوپا و کوچک خود دچار تردید و سردرگمی شوند. این افراد می بایست در قدم اول و پس از ثبت نام شرکت و برند خود دفتر کار و یا مغازه ای هر چند کوچک در یک محله قابل قبول و پر تردد شهر اجاره می کردند و سپس اقدام به خرید ابزار و لوازم جهت شروع فعالیت کسب و کار خود برای تجهیز دفتر کار و یا مغازه خود می کردند.

با یک حساب سر انگشتی می توان میزان هزینه اولیه را به خوبی درک کرد که مطمینا رقم بالایی می بود و به دلیل همین هزینه های بالا و سرسام آور خیلی از کسب و کارها و استارت آپ های کوچک و نوپا هیچگاه به ثمر نرسیدند و در همان مرحله ایده و طراحی اولیه باقی ماندند.

اما با ظهور فناوری های نوین و انواع روش های دیجیتال مارکتینگ امروزه استارت آپ ها و کسب و کارهای ریز و درشت زیادی هر روز از طریق تجارت الکترونیک و دیجیتال مارکتینگ و با ابزار مختلفی نظیر طراحی سایت ، سئو ، شبکه های اجتماعی ، تبلیغات اینترنتی و … شروع به فعالیت می کنند و قدم در این بازار بزرگ با هزینه های بسیار پایین در حد راه اندازی به وب سایت و یا یک پیج شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام می گذارند.

تاثیر سیگنال های شبکه های اجتماعی بر سئو

تاثیر شبکه های اجتماعی بر افزایش درآمد

چنانچه مدیریت شبکه های اجتماعی کسب و کارها توسط افراد حرفه ای در این حیطه و به صورت حرفه ای و راهبردی اداره و مدیریت شود می تواند تاثیر چشمگیری در رونق کسب و کارها و افزایش درآمد مدیران کسب و کار داشته باشد. در واقع شبکه های اجتماعی و همچنین سئو می توانند به صورت مستقیم سبب افزایش گستره مشتریان محصولات و یا خدمات کسب و کارها و برندها شوند.

به عنوان نمونه شما مدیر و موسس یک رستوران را در نظر بگیرید که شروع به کسب و کار و حرفه خود کرده است ، مشتریان یک رستوران اکثرا افراد همان محله ای هستند که رستوران در آن افتتاح شده است و چنانچه که کیفیت غذا و قیمت مطلوبی ارائه دهد تبدیل به مشتریان دائم این رستوران خواهند شد. اما نقش فناوری های نوین و دیجیتال مارکتینگ اینجا پر رنگ می شود که می تواند دایره مشتریان این رستوران را از یک یا دو محله خاص محل افتتاح این رستوران از طریق تبلیغات و قدرت تبلیغاتی شبکه های اجتماعی به کل یک کلانشهر بزرگ نظیر تهران گسترش دهد.

برای خیلی از ما و یا اطرافیانمان اتفاق افتاده است که به واسطه مشاهده وسوسه انگیز تبلیغات کیفیت بالای غذای یک رستوران و یا نوآوری و خلاقیتی که در محیط کسب و کار خود داشته است و یه به دلیل تخفیف خیلی خوب مدت دار ارائه شده از یک سر شهر به سر دیگر شهر رانندگی کردیم تا در آن رستوران خاص که از طریق شبکه های اجتماعی با آن آشنا شدیم غذا و وعده خود را میل کنیم، شاید اگر قدرت دیجیتال مارکتینگ و شبکه های اجتماعی نبود شاید ما هیچ وقت نمی فهمیدیم این رستوران در فلان نقطه شهر اصلا وجود دارد!

شبکه های اجتماعی و دیجیتال مارکتینگ

کدام شبکه های اجتماعی برای کسب و کار ما مفید هستند؟

در کل می توان گفت همه شبکه های اجتماعی برای دیجیتال مارکتینگ و توسعه کسب و کارها قدرتمند و مفید هستند ولی در ایران می توان به جرات گفتن که پر استفاده ترین و پر مخاطب ترین شبکه اجتماعی اینستاگرام می باشد که بیشتر افراد جامعه در آن حضور پر رنگ و فعال دارند. بنابراین چنانچه برای توسعه کسب و کار و یا فروش محصولات و خدمات خود در داخل بازار ایران قصد فعالیت و بازاریابی دارید می توانید بیشتر بر روی شبکه اجتماعی اینستاگرام سرمایه گذاری و فعالیت داشته باشید.

ولی چنانچه هدف اصلی و نهایی شما بازار خارج از کشور می باشد شبکه های اجتماعی فیس بوک و توییتر بسیار قدرتمند و پرمخاطب هستند و می توانند توسعه کسب و کار شما را رونق بخشند. در کل شبکه های اجتماعی در سال های اخیر به خوبی توانسته اند جای خود را در دیجیتال مارکتینگ و برندینگ به خوبی باز کنند و سبب توسعه کسب و کار و رشد قدرت استارت آپ های نوپا را سبب شوند.

مجموعه بیت آبی با تکیه بر سابقه 12 ساله خود در زمینه های طراحی سایت ، سئو ، دیجیتال مارکتینگ ، برندینگ ، تولید محتوا ، توسعه شبکه های اجتماعی ، بهینه سازی نسخه موبایل ، تجارت الکترونیک و … آماده همکاری با شما کارفرمایان و مدیران کسب و کارها در جهت توسعه و مدیریت هدفمند و راهبردی شبکه های اجتماعی برند شما می باشد. با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست