طراحی سایت بیت آبی

تجارت الکترونیک

تجارت الکترونیک چیست؟

برای آشنایی با مفهموم تجارت الکترونیک، فرض کنید شما ارائه دهنده خدمات یا محصولاتی هستید و تا الان به شیوه های مرسوم مشغول فروش محصولات یا خدمات خود هستید، به عنوان نمونه مغازه ای اجاره کرده اید و محصولات خود را برای فروش به افراد و خریداران مختلف ارائه می دهید و کسب درآمد می کنید، اما بعد از مدتی تصمیم می گیرید که به کسب و کار خود رونق بیشتری بدهید و دامنه مشتریان و خریداران را افزایش دهید و افراد بیشتری با محصولات و یا خدماتی که ارائه می دهید آشنا شوند.

اینجاست که نقش و تاثیر تجارت الکترونیک بیش از پیش نمایان می شود و می تواند به کسب و کار و تعداد مشتریان محصولات و یا خدمات شما کمک شایانی کند، تجارت الکترونیک یعنی اینکه بتوانید محصولات و یا خدمات و معاملات خود را در بستر اینترنت یا سایر ابزارهای الکترونیکی ارائه دهید و به کسب درآمد بپردازید. به عنوان مثال می توان از اصلی ترین بخش های تجارت الکترونیک می توان به فروشگاه آنلاین، سئو و بهینه سازی وب سایت، فروش از طریق شبکه های اجتماعی، نرم افزارهای پیام رسان، ایمیل مارکتیگ و … اشاره کرد.

تجارت الکترونیک

انواع روش های تجارت الکترونیک

تجارت الکترونیک انواع و روشهای مختلفی دارد که می تواند به کسب و کارها کمک شایانی کند، در عصر حاضر و با توجه به رشد روز افزون فناوری های نوین تجارت الکترونیک توانسته است به خوبی جای خود را در بازار باز کرده و حتی به آرامی از روش های سنتی و قدیمی در حال پیشی گرفتن می باشد. به خصوص که با ظهور ویروس منحوس کووید 19 نقش پر رنگ و تاثیر گذار تجارت الکترونیک و مزایای آن بیش از پیش بر عموم مردم جامعه آشکار گردید. در ادامه با برخی از روش های مرسوم تجارت الکترونیک آشنا می شویم:

طراحی فروشگاه آنلاین

از مرسوم ترین و پر کاربردترین روش های تجارت الکترونیک می توان به طراحی فروشگاه آنلاین بر بستر اینترنت اشاره کرد که می تواند شعبه دوم و یا حتی اول کسب و کار شما شود. از مزایای فروشگاه آنلاین به نسب روش های سنتی می توان سهولت دسترسی برای خریداران، معرفی کامل هر محصول، قراردادن تصاویر و ویدئو از هر محصول یا خدمات، دسترسی 24 ساعته و بدون تعطیلی خریداران به محصولات و خدمات شما، معرفی تخفیف ها و جشنواره ها، مقایسه محصولات و خدمات توسط خریداران و … اشاره کرد.

طراحی فروشگاه آنلاین باید در عین جذابیت های بصری دارای سرعت لودینگ مناسب و کاربرپسند باشد تا نظر مساعد خریداران را در صورت ارائه محصولات و خدمات با کیفیت و مقیمت مناسب جلب کند و افزایش فروش و درآمد شما را منجر شود. استفاده از کدهای تخفیف، باشگاه مشتریان، ارسال پیامک و ایمیل می تواند باعث شود که خریدارانی که قبلا از فروشگاه آنلاین شما خرید کرده اند در دوره های مختلف و بر حسب نیاز به فروشگاه آنلاین شما مجدد مراجع کرده و خریدهای بیشتری از محصولات یا خدمات شما انجام دهند و به قول معروف مشتری دائم شما شوند.

فروشگاه آنلاین

یک فروشگاه آنلاین معمولا شامل دسته بندی محصولات بر اساس فیلترهای مختلف، جستجوی محصولات، مقایسه محصولات، قیمت محصولات، سبد خرید، خبرنامه، بخش تخفیف ها و جشنواره ها، کاتالوگ محصولات، درگاه پرداخت و … می باشد. از معروف ترین فروشگاه ساز می توان به ووکامرس، Shopyfy، مجنتو، تجارت الکترونیکی wix و … اشاره کرد.

سئو و بهینه سازی

آیا صرفا راه اندازی یک فروشگاه آنلاین می تواند باعث توسعه کسب و کار و افزایش فروش و درآمد شود؟ شاید تا حدودی کمی، ولی مهم ترین فاکتور بعد از طراحی سایت فروشگاه آنلاین بحث سئو و تبلیغات می باشد که می تواند تاثیر چشمگیری بر میزان فروش محصولات و یا خدمات شما باشد. در عصر حاضر و با توجه به رشد چشمگیر دسترسی به تکنولوژی های نوین نظیر گوشی های همراه بستر اینترنت می تواند فرصت بسیار مناسبی برای کسب و کارهایی باشد که در این فضا و بستر قدرتمندانه حضور و فعالیت دارند و می تواند رقبای خود را یکی پس از دیگری کنار بگذارند.

یکی از خدماتی که مجموعه بیت آبی می تواند به شما مدیریان و کارفرمایان عزیز ارائه دهد طراحی فروشگاه آنلاین و مجهز و کاربرپسند به همراه سئوی قوی و هدفمند می باشد که می تواند نقش موثری در توسعه کسب و کار و درآمد شما عزیزان داشته باشد. همه ما در سطح جامعه به خوبی پیشرفت ضریب نفود استفاده از اینترنت و گوشی های همراه را می بینیم و افرادی که در این بستر به دنبال محصولات و یا خدمات مورد نیاز خود می گردند و می توانند با پیدا کردن وب سایت شما در نتایج جستجوی گوگل تبدیل به مشتریان محصولات و خدمات شما شوند و به توسعه کسب و کار شما کمک کنند.

توسعه شبکه های اجتماعی

بعد از طراحی فروشگاه آنلاین و سئو یکی دیگر از ابزارهای توسعه کسب و کار و تجارت الکترونیک که در چند سال اخیر رشد فزاینده ای داشته است شبکه های اجتماعی و به خصوص شبکه اجتماعی اینستاگرام می باشد که توانسته جایگاه بسیار مناسبی برای توسعه کسب و کار و تجارت الکترونیک داشته باشد، همه ما هنگام گشت و گذار در این شبکه اجتماعی محبوب صفحاتی را دیده ایم که به خوبی و با قدرت بالا مشغول تجارت الکترونیک و کسب و کار خود هستند و چه بسا درآمد بسیار بیشتری از فروشگاه ها و مغازه های سطح شهر که با هزینه های بسیار بالایی مدیریت می شوند داشته باشند و این یعنی قدرت تجارت الکترونیک! هزینه های کمتر و درآمد بیشتر.

تجارت الکترونیک و شبکه های مجازی

برای اینکه پی به قدرت و مزایای تجارت الکترونیک نسبت به سایر روش های سنتی ببرید کافیست میزان هزینه هایی که برای ایجاد و مدیریت یه صفحه شبکه مجازی اینستاگرام لازم هست را با میزان هزینه هایی که برای اجاره مغازه و شروع کسب و کار در یک کلانشهر به عنوان مثال شهر تهران لازم می باشد را مقیاس کنید، به این هزینه اجاره و شروع کسب و کار هزینه ای لازم برای قبوض آب و برق و گاز و مالیات و عوارض و … را نیاز اضافه کنید و چه بسا میزان درآمد همان صفحه اینستاگرام و یا فروشگاه آنلاین همراه با سئو به مراتب بیشتر از درآمد یک مغازه در بزرگ شهری نظیر تهران باشد.

سایر ابزار تجارت الکترونیک

از سایر ابزار تجارت الکترونیک که می توانند در توسعه کسب و کار تاثیر مثبت داشته باشند (البته نه به اندازه سه مورد اول) می توان به ایمیل مارکتینگ، تبلیغات پیامکی، نرم افزارهای پیام رسان نظیر تلگرام و واتس اپ و …، کاتالوگ الکترونیک، تبلیغات اینترنتی و مجازی هدفمند، تبلیغات شبکه های اجتماعی، ویدئو مارکتینگ و … اشاره کرد.

مزایای تجارت الکترونیک نسبت به روش های سنتی

مزایای تجارت الکترونیک بر کسب و کارها را می توان در دسته و دو بعد مزایای تجارت الکترونیک از دید خریداران و مزایای تجارت الکترونیک از دیدگاه فروشندگان بررسی نمود.

مزایای تجارت الکترونیک از دید خریداران

خیلی از افراد موقع خرید آنلاین و استفاده از مزایای تجارت الکترونیک به راحتی و در آسودگی کامل در منزل خود به دور از هیاهوی شهری و ترافیک و آلودگی مشغول بررسی و مقایسه کیفیت محصولات و تصمیم گیری در مورد خرید یک کالای خاص هستند و با مطالعه توضیحات محصولات یا خدمات و نقد و بررسی هر محصول و همچنین نظرات کاربران که آن کالای خاص را خریداری کرده اند و همچنین مقایسه قیمت همان کالا در سایت ها و فروشگاه های محتلف می توانند بهترین تصمیم را اخذ نمایند.

تجارت الکترونیک

از مزایای دیگر تجارت الکترونیک می توان حق انتخاب بیشتر برای خریداران ، امکان مقایسه بیشتر محصولات، بهره مندی از تخفیفات و جشنواره ها، دسترسی و امکان مطالعه نظرات کاربران در مورد آن محصول یا خدمات، صرفه جویی در هزینه و زمان و … می توان نام برد. تمامی این مزایا سبب شده که در عصر حاضر تجارت الکترونیک جای خود را در این بازار بزرگ باز کرده و افراد زیادی را به سمت خود جلب کرده است.

مزایای تجارت الکترونیک از دید فروشندگان

یکی از مزایای تجارت الکترونیک برای فروشندگان هزینه کمتر شروع کسب و کار می باشد که می توانند با هزینه های کمتری کسب و کار خود را راه اندازی کنند و مشغول کسب درآمد شوند. از مزایای دیگر تجارت الکترونیک گستره بیشتر مشتریان و خریداران می باشد که فارغ از محدوده جغرافیایی می توانند در هر ساعتی از شبانه روز به فروشگاه آنلاین شما دسترسی یابند و سفارش و خرید خود را ثبت کنند.

همچنین به دلیل افزایش تعداد مشتریان و خریداران طبیعتا تعداد سفارشات بیشتر شده و سبب افزایش درآمد کسب و کار می شود و همچنین به دلیل مزایای تجارت الکترونیک که فراتر از مرزها نیز قابل دسترسی می باشد می تواند کسب و کار شما را جهانی کند.

مراحل تجارت الکترونیک

تجارت الکترونیک اجزا و ابزارها و مراحل مختلفی دارد که در ادامه چند مورد از آنها را بررسی می نماییم.

اسم برند و انتخاب دامین

اولین اقدام در شروع یک تجارت الکترونیک انتخاب اسم برند و دامین می باشد که می تواند شروع کسب و کار شما باشد، برای شروع کسب و کار و تجارت الکترونیک انتخاب یک نام برند و نام دامین حرفه ای و مرتبط با کسب و کار شما می باشد که می تواند نقش مهمی در مسیر تجارت الکترونیک کسب و کار شما باشد. بهتر است در این زمینه از افراد متخصص در این حوزه استفاده شود تا نتایج بهتری کسب شود.

طراحی و ساخت فروشگاه آنلاین و سئو

در مرحله دوم و پس از انتخاب نام دامین و برند و طراحی لوگو نوبت به بسترسازی کسب و کار شما در فضای اینترنت و شروع تجارت الکترونیک شما می باشد که در واقع شعبه دوم و یا اول کسب و کار شما در بستر اینترنت شروع به فعالیت خواهد کرد، یک طراحی اصولی و حرفه ای با تکنولوژی های روز دنیا و سئو محور می تواند ضامن بقا و پیشرفت کسب و کار شما در این بازار بزرگ را فراهم آورد.

تجارت الکترونیک

تبلیغات و جذب مشتری

در مرحله بعدی باید در حد توان از ابزار تبلیغاتی و بازاریابی برای اینکه هر چه بیشتر کسب و کار آنلاین خود را به افراد بیشتری معرفی کنید تا در ابتدای مسیر محکم قدم بردارید استفاده نمایید. از روش های مرسوم برای بازاریابی و تبلیغات می توان به سئو، تبلیغات اینترنتی، استفاده از پتانسیل های شبکه های اجتماعی، نرم افزارهای پیام رسان نظیر واتس اپ و تلگرام، ایمیل مارکتینگ، تبلیغات پیامکی و … می توان اشاره کرد که می توانند نقش مهمی در توسعه کسب و کار و تجارت الکترونیک شما داشته باشد.

02688452650

09125806376

info[@]seobluebit.com

برای استفاده از مزایای تجارت الکترونیک و توسعه کسب و کار خود در بستر وب با ما تماس بگیرید، تیم بیت آبی با بیش از 12 سال سابقه و همکاری با شرکت ها و مراجع علمی قدرتمند کشور آماده همکاری با شما عزیزان در زمینه های تجارت الکترونیک، طراحی و اجرای فروشگاه آنلاین، سئوی قدرتمند، تبلیغات مجازی هدفمند، توسعه سیگنال های شبکه های اجتماعی و … در خدمت شما عزیزان و مدیران کسب و کارها می باشد.

با شما هستیم!

بیت آبی

با ما تماس بگیرید تا در جریان روند کار قرار بگیرید، استراتژی ها و تاکتیک های کاربردی برای هر نوع کسب و کار در نظر داریم. تیم بیت آبی کسب و کار شما را بر اساس سال ها تحربیات خود و با توجه به شرایط آن کسب و کار مدیریت و به روز رسانی خواهد کرد.

هیچ وقت دیر نیست!

اگر تا هم اکنون از کسب و کار و درآمد خود راضی نیستید، دیر نشده است. کافیست تصمیم جدی بگیرید و شیوه و روش کسب و کار خود را تغییر بهینه دهید تا رشد اساسی در پیشرفت بیزینس و کسب و کار و درآمد خود را احساس کنید. مجموعه بیت آبی بر اساس استراتژی های خاص خود در کنار و مشاور شما در این راه موفقیت خواهد بود، با ما همراه باشید!

درباره بیت آبی!

مجموعه بیت آبی (آریا سافت سابق) با بیش از 12 سال سابقه فعال در بستر وب و دیجیتال مارکتینگ و به سرانجام رساندن بیش از 100 پروژه مختلف و همکاری با شرکت ها و دانشگاه های معتبر کشور آماده همکاری با شما مشتریان عزیز می باشد. چنانچه تصمیمی جدی برای تغییرات بنیادی در کسب و کار و فعالیت اقتصادی خود دارید همین الان با ما تماس بگیرید!

اطلاعات تماس

آدرس: کردان، بلوار شهدای کردان، خیابان کردان، پلاک 16، واحد 8

تماس: 02188558855

موبایل: 09125806376

ایمیل: info[@]seobluebit.com

Instagram
YouTube

فهرست