طراحی سایت بیت آبی

تولید محتوا

تولید محتوا چیست؟

اصلی ترین و کلیدی ترین بخش سئو از نظر موتور جستجوی گوگل تولید محتوا مفید و کاربردی و کاربر پسند می باشد. در واقع هدف اصلی گوگل این است که کیفیت خدمات خود را بالا نگه دارد کاربران از نتایج جستجوهایی که در این موتور جستجو انجام می دهند راضی باشند که این مورد می تواند ضامن بقای این موتور جستجوی قدرتمند باشد.

تاکید گوگل تولید محتواست اما نه هر محتوایی! محتوا و مقالات و مطالب کپی نه تنها امتیاز مثبتی از نظر موتور جستجوی گوگل محسوب نمی شوند بلکه می توانند تاثیر و امتیاز منفی نیز داشته باشند. همه ما ترجیح می دهیم که وقتی کلمه یا کلماتی را موتور جستجوی گوگل جستجو می کنیم بهترین و عالی ترین نتایج برای ما نشان داده شود و مطمینا علاقه ای نداریم سایت هایی با مطالب ضعیف، کپی شده، نامطمئن و غیر موثق را ببینیم که ما را از هدف اصلی جستجویی که انجام دادیم منحرف کند.

گوگل مدیران وب سایت ها را تشویق و ترغیب می کند که سایتهای خود را غنی از مطالب علمی و فنی کنند تا این بستر بزرگ بتواند زمینه ساز رشد و تعالی جوامع را فراهم کند و بشدت با سایتهای زرد و بی محتوا که تنها هدفشان کسب درآمد از اینترنت است مخالف می باشد و به مرور این وب سایت ها را از نتایج جستجوی خود حذف می کند.

تولید محتوا

چه تولید محتوایی از نظر گوگل مفید است

تولید محتوایی از نظر گوگل شامل امتیاز مثبت می باشد که مفید و جامع باشد، کپی نباشد، کوتاه و در حد چند خط ساده نباشد، پر مغز و بر مبنای واقعیت باشد، از نظر محتوایی و ساختار کاربر پسند باشد، از نظر کدنویسی و طراحی استاندارد باشد، نکات و موارد سئو در آن رعایت شده باشد، مرتبط با موضوع سایت باشد، علم روز دنیا باشد و …

نکات طلایی تولید محتوا

برای تولید محتوا مفید و برای تقویت سئو و پیشرفت کسب و کار مواردی را در ادامه برای تولید یک محتوای قوی ذکر می کنیم:

ساختار سایت و قالب

یک فاکتور مهمی که بعد از تولید محتوا باید در نظر گرفته شود این است که هر محتوایی که در وب سایت شما قرار می گیرد یک بخش مهم از عملکرد آن مربوط به وب سایت و قالب و شرایط کلی وب سایت شما می باشد به عنوان مثال یک سایت با سرعت لودینگ خیلی پایین و نامناسب برای سئو را در نظر بگیرید که می تواند نقش تولید محتوای شما را کم رنگ و بی ثمر کند همچنین سرعت لودینگ پایین و رعایت نشدن تکنیک سئو در وب سایت و قالب شما باعث می شود کاربر وقتی وارد سایت شما شد به سرعت سایت را ترک کرده و یک امتیاز منفی دیگر برای سئو شما از نظر موتور جستجوی گوگل در نظر گرفته شود.

تولید محتوا

چنانچه سایت و قالب سایت شما بر اساس استانداردهای روز و بر مبنای الگوریتم های گوگل طراحی نشده باشد و حتی اگر محتوایی که تولید کرده باشید حرفه ای و جامع باشد ممکن است نتیجه لازم و مطلوب را نتوانید کسب کنید. پس بهتر است از همان ابتدا که سایت خود را به شرکت یا طراح سایت برای طراحی می سپارید سایت بر مبنای سئو و استانداردهای لازم طراحی و آماده شود.

نوع محتوا

چنانچه موضوع وب سایت شما در مورد خدمات اتومبیل و خدمات مربوطه باشد و مطلب و مقاله ای در مورد علوم پزشکی تهیه و در سایت خود منتشر کنید نتیجه مناسبی نخواهد داشت و حتما باید محتوایی که تولید می کنید مرتبط با موضوع سایت و فعالیت و کسب و کار شما باشد و بهتر است حتما شامل کلمات کلیدی سایت باشد تا بهترین نتیجه مطلوب حاصل شود.

رعایت قوائد نوشتاری در تولید محتوا

در تولید محتوا بهتر است قواعد نوشتاری رعایت شود به عنوان مثال استفاده از متن های طولانی پشت سر هم و بدون فاصله و یا استفاده از فونت های غیر استاندارد و غیر خوانا باعث می شود کاربران و بازدیدکنندگان علاقه ای به خواند کامل مطلب و مقاله شما تا انتها نداشته باشند و صفحه سایت شما را ببندند و وارد سایت دیگری شوند که این یک فاجعه برای وب سایت شما از نظر سئو خواهد بود.

از مواردی که باید از نظر قواعد نوشتاری در تولید محتوا رعایت شوند شامل: فاصله استاندارد بین خطوط و پاراگراف ها، استفاده از اندازه فونت مناسب و خوانا، استفاده از عناوین مناسب و با رنگ یا اندازه متمایز با سایر متون، استفاده از تصاویر و ویدئو در بین متون، پرهیز از توضیحات اضافه و بی مورد، عدم استفاده از کدها و متن های مخفی که صرفا جهت سئو نوشته می شوند و … می باشند که رعایت آنها می تواند تاثیر مستقیم بر سئوی وب سایت و تولید محتوا شما می گذارد.

تولید محتوا

قابلیت رسپانسیو

وقتی تولید محتوا می شود و در وب سایت قرار می گیرد باید این نکته را در نظر داشته باشید بیشتر افرادی که می خواهند مطالب و یا مقالات وب سایت شما را مطالعه کنند ممکن است از طریق گوشی همراه یا تبلت خود وارد سایت شده و به گشت و گذار و مطالعه بپردازند.

حال آنکه اگر وب سایت شما رسپانسیو نباشد و صفحات سایت به خوبی و استاندارد در انواع گوشی و تبلت خوانا و قابل استفاده نباشند کاربر به محض ورود سایت را ترک خواهد کرد و زحمات شما برای تولید محتوا با کیفیت و تاثیرگذاری سئو بی نتیجه خواهد شد. البته مبحث رسپانسیو مربوط به تولید محتوا و قواعد آن نمی باشد و مربوط به استانداردهای طراحی سایت است که باید برای تاثیر گذاری مطالب و محتوای شما رعایت شود.

استفاده از المان های مختلف در تولید محتوا

فرض کنید برای مطالعه یک مطلب علمی در موتور جستجوی گوگل عباراتی را جستجو کردید و در کلیک اول سایتی را باز کرده اید که از بالای صفحه تا پایین آن پشت سر هم متن تایپ شده است و از هیچ تصویر یا المانی استفاده نشده باشد، صفحه ای خشک و خسته کننده و متن های تو در تو که شاید حوصله بازدیدکنندگان را سر برده و سایت شما را ترک نمایند.

ممکن است در کلیک دوم سایتی را باز کنید که بعد از هر یک یا دو پاراگراف از المان ها و تصاویر زیبا و مرتبط با موضوع محتوا استفاده کرده باشد و فاصله بین متون و پاراگراف ها استاندارد و زیبا و چشم نواز طراحی شده باشد و کاربران می توانند به دور از خستگی چشم به مطالعه محتوا و مطالب وب سایت شما شوند و پس از مطالعه یک مقاله وارد صفحه مقاله بعدی شده و زمان زیادی را در وب شما بگذراند که یک امتیاز عالی سئو برای سایت شما خواهد بود.

تولید محتوا

طول محتوای مناسب در تولید محتوا

فرض کنید شما تولید محتوا کرده اید که توسط شما نگارش شده و کپی شده نیست و تمام استانداردهای لازم از نظر قواعد نوشتاری و سئو هم در تولید محتوا رعایت شده باشد اما کل محتوای شما چیزی در حد هفت یا هشت خط باشد! آیا این مطلب می توان یک تولید محتوا مفید از نظر موتور جستجوی گوگل باشد مسلما خیر.

برای اینکه محتوا و مطلب ما از نظر موتور جستجوی گوگل به عنوان یک مطلب مفید شناخته در نتایج آورده شود باید حداقل شامل سی الی چهل خط مطلب مفید و جامع باشد و مطالب خلاصه و بسیار کوتاه شانسی برای قرار گرفتن در نتایج موتور جستجوی گوگل نخواهند داشت. سعی کنید برای طولانی کردن تولید محتوا خود علاوه بر بحث پیرامون موضوع اصلی محتوا از موضوعات مترادف موضوع اصلی و بحث و نگارش پیرامون آنها نیز استفاده نمایید.

انتخاب موضوعات روز دنیا در تولید محتوا

سعی کنید موضوعاتی برای تولید محتوا خود انتخاب کنید که مبحث روز دنیا هستند و بازدیدکنندگان زیادی دنبال این موضوعات باشند و در موتور جستجوی گوگل جستحو کنند. استفاده از موضوعات قدیمی و بی کاربرد در عصر حاضر که دیگر کمتر جستجو می شوند و برای کاربران جذاب نباشد حتی با اینکه محتوای شما بسیار جامع و استانداد باشد برای وب سایت و سئو و کسب و کار شما فایده زیادی نخواهد داشت.

پس سعی کنید موضوعات جذاب و به روز برای تولید محتوا خود استفاده نمایید که کاربران زیادی را بتواند وارد وب سایت شما نماید. برای انتخاب موضوعات مهم و مورد علاقه کاربران می توانید از خود موتور جستجوی گوگل استفاده نمایید و بررسی نمایید که چه کلمات کلیدی بیشتر در این موتور جستجو توسط افراد درخواست می شوند.

تولید محتوا

رعایت فاکتورهای سئو در تولید محتوا

برای تولید محتوا در کنار رعایت کردن قوائد نوشتاری حتما باید قواعد سئو نیز در محتوای شما رعایت شود، در کل بهتر است تولید محتوای وب سایت توسط متخصصین سئو برای کسب نتایج بهتر سئو نگارش و در سایت منتشر شود تا نتیجه بهتر حاصل گردد.

اما از قواعد سئو که باید در تولید محتوا رعایت شود می توان به: تعداد کاراکتر مناسب برای هر مقاله، استفاده مناسب از تگها نظیر تگ عنوان، تگ توضیحات، تگ H1، استفاده از تصاویر بهینه شده و به کار بردن متن جایگزین تصاویر، سرعت لودینگ، رسپانسیو بودن و … اشاره کرد.

02688452650

09125806376

info[@]seobluebit.com

تیم مجرب بیت آبی با تکیه بر سابقه 12 ساله خود در زمینه های طراحی سایت ، سئو ، دیجیتال مارکتینگ ، تجارت الکترونیک ، برندینگ و … آماده همکاری با شما عزیزان در زمینه تولید محتوای استاندارد و یکتا بر مبنای اصول سئو و بسیار مفید در جهت توسعه کسب و کار و تقویت سئوی شما عزیزان می باشد. با ما تماس بگیرید.

با شما هستیم!

بیت آبی

با ما تماس بگیرید تا در جریان روند کار قرار بگیرید، استراتژی ها و تاکتیک های کاربردی برای هر نوع کسب و کار در نظر داریم. تیم بیت آبی کسب و کار شما را بر اساس سال ها تحربیات خود و با توجه به شرایط آن کسب و کار مدیریت و به روز رسانی خواهد کرد.

هیچ وقت دیر نیست!

اگر تا هم اکنون از کسب و کار و درآمد خود راضی نیستید، دیر نشده است. کافیست تصمیم جدی بگیرید و شیوه و روش کسب و کار خود را تغییر بهینه دهید تا رشد اساسی در پیشرفت بیزینس و کسب و کار و درآمد خود را احساس کنید. مجموعه بیت آبی بر اساس استراتژی های خاص خود در کنار و مشاور شما در این راه موفقیت خواهد بود، با ما همراه باشید!

درباره بیت آبی!

مجموعه بیت آبی (آریا سافت سابق) با بیش از 12 سال سابقه فعال در بستر وب و دیجیتال مارکتینگ و به سرانجام رساندن بیش از 100 پروژه مختلف و همکاری با شرکت ها و دانشگاه های معتبر کشور آماده همکاری با شما مشتریان عزیز می باشد. چنانچه تصمیمی جدی برای تغییرات بنیادی در کسب و کار و فعالیت اقتصادی خود دارید همین الان با ما تماس بگیرید!

اطلاعات تماس

آدرس: کردان، بلوار شهدای کردان، خیابان کردان، پلاک 16، واحد 8

تماس: 02188558855

موبایل: 09125806376

ایمیل: info[@]seobluebit.com

Instagram
YouTube

فهرست