طراحی سایت بیت آبی

سئو

امروزه تقریبا اکثر افراد با مفهوم سئو یا بهینه سازی سایت کم و بیش آشنا هستند، مفهوم کلی seo (Search Engine Optimization) مجموعه اقداماتی می باشد که سبب می شود سایت شما از نظر موتور جستجوی گوگل سایت محبوب و مفیدی باشد. برای سئو یا بهینه سازی کردن یک وب سایت بالای 200 فاکتور سئو وجود دارد که رعایت حداکثری آنها می تواند سبب بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل باشد.

الگوریتم های گوگل بسیار هوشمند شده اند و دیگر نمی توان الگوریتم های گوگل را فریب داد و به عبارتی دیگر نمی توان سر گوگل کلاه سیاه قرار داد. ما دو نوع سبک کلی سئو کردن وب سایت داریم:

سئو کلاه سیاه (Black Hat Seo)

در این روش افراد از شیوه های متقلبانه برای دور زدن گوگل استفاده می کردند و البته تا زمانی هم نتایج خوبی می گرفتند و به سرعت به صفحات بالای گوگل می رسیدند. البته بعد از مدتی که گوگل متوجه تقلب این وب سایت ها می شد سریعا این وب سایت ها را از نتایج جستجو حذف می کرد. هدف این روش سئو گرفتن نتایج سریع و رسیدن سایت به صفحه اول گوگل در مدت زمان کوتاه بود.

روش های که در سئو کلاه سیاه استفاده می شد معمولا شامل استفاده از مقالات و مطالب کپی شده، استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی در صفحات، متن ها و تگ های مخفی در صفحات، طرح های خرید بک لینک های غیر مرتبط و با تعداد بالا، استفاده از پاپ آپ های مخرب و …. می باشد.

سئو بهینه سازی سایت

البته ناگفته نماند در حال حاضر الگوریتم های گوگل به قدری هوشمند شده اند که روش های کلاه سیاه دیگر قابل استفاده نیستند و به محض شناسایی این گونه سایت ها توسط الگوریتم های گوگل سریعا وارد لیست سیاه گوگل شده و سبب نابودی کامل کسب و کار این وب سایت ها می شود.

سئو کلاه سفید (White Hat Seo)

در روش سئوی کلاه سفید سعی می شود سئو سایت بر اساس موازین موتورهای جستجو بهینه شوند و از روش های متقلبانه و زود بازده استفاده نمی شود. یکی از هم ترین روش های سئو کلاه سفید تولید محتوا و مطالب غیر تکراری و غیر کپی می باشد که چنانچه به صورت حرفه ای و مطابق با اسانداردهای گوگل و توسط افراد مسلط در این زمینه ایجاد شود نتایج بسیار مفیدی خواهد داشت.

در روش کلاه سفید به نسبت به کلاه سیاه مدت زمان به مراتب بیشتری برای افزایش رتبه وب سایت نیاز هست ولی این روش مطمیئن ترین و سالم ترین روش بهینه سازی یا سئو وب سایت می باشد و باعث افزایش محبوبیت سایت شما از نظر موتور جستجوی گوگل می شود.

ما در مجموعه بیت آبی برای سئو و بهینه کردن وب سایت شما تنها از روش های سئو کلاه سفید و قانونی استفاده خواهیم کرد تا بدون دغدغه جریمه شدن از سوی موتورهای جستجو بتوانید با خیالی آسوده به کسب و کار خود رونق بدهید.

انواع مختلف سئو در وب سایت

سئو داخلی (on-page)

یکی از مهمترین بخش های سئو ، سئوی داخلی یا on-page می باشد که مربوط به خود وب سایت شما و هر آنچه که داخل وب سایت قرار می گیرد نظیر محتوا و حتی کیفیت هاست و دامین انتخابی شما می باشد.

در سئوی داخلی مواردی که باید حتما در نظر گرفته شود و توسط تیم مجرب بیت آبی بهینه خواهد شد شامل موارد کلیدی نظیر تولید محتوا، سرعت لودینگ سایت، بهینه کردن وب سایت، به روز کردن وب سایت بر اساس آخرین الگوریتم های گوگل، بهینه سازی تصاویر و ویدئوها، بهینه سازی کدهای سایت و قالب بر اساس آخرین استانداردهای روز دنیا، بررسی و آنالیز کلمات کلیدی و بهینه سازی آنها، بررسی و آنالیز تگ ها کلیدی وب سایت نظیر تگ های H1 ، تگ تایتل و تگ متا توضیحات و … که این موارد شاید بالای 200 عدد باشند.

حتی اتخاب نام دامنه شما تاثیر مستقیم بر سئوی سایت شما خواهد داشت، استفاده از نام دامنه های کوتاه و قابل فهم و شامل کلمات کلیدی در نام دامین می تواند تاثیر بسیار مهمی در سئوی سایت شما داشته باشد. همچنین کیفیت هاست نیز تاثیر بسیار مهمی بر سئو خواهد داشت زیرا که استفاده از هاست مناسب و با کیفیت سبب افزایش امنیت و سرعت لودینگ و بهینه بودن هر چه بیشتر سایت شما خواهد بود.

سئو بهینه سازی سایت

از دیگر موارد مهم در سئو داخلی می توان به لینک های داخلی بین صفحات اشاره کرد که نقش بسیار مهم و کلیدی در سئو سایت دارند و باید به صورت اصولی و حرفه ای مدیریت شوند و همچنین مدیریت و بهینه سازی فایل های مهمی نظیر سایت مپ و robots.txt نیز تاثیر مهمی بر موفقیت یا عدم موفقیت سئوی وب سایت شما خواهند داشت.

سئو خارجی (off-page)

سئوی خارجی یا off-page سئو مربوط به بخشی از سئو می شود که خارج از سایت و هاست شما قرار دارد در این دسته بندی مهم می توان به سیگنال های شبکه های اجتماعی، بک لینک ها، وبلاگ ها و فروم ها اشاره کرد که این بخش تاثیر بسیار مهمی در قدرت سئوی سایت شما خواهد داشت ولی در کل اهمیت سئو داخلی بسیار بیشتر از سئو خارجی مبی باشد.

از موارد بسیار مهم و تاثیرگذار در بخش سئوی خارجی می توان به سیگنال های شبکه های اجتماعی مهم نظیر فیس بوک، لینکداین، توییتر، پینترست، اینستاگرام و … اشاره کرد که امروزه بیش از پیش حائز اهمیت نزد موتورهای جستجو می باشند.

تیم بیت آبی با تکیه بر تجربیات خود می تواند بهترین راهنما و کمک شما در زمینه مدیریت شبکه های اجتماعی و تاثیرگذاری مستقیم این سیگنال ها در سئوی سایت شما باشد. مدیریت حرفه ای و هدفمند شبکه های اجتماعی باید توسط افراد متخصص و آشنا به امور سئو صورت پذیرد تا نتیجه مطلوبی برای شما حاصل گردد.

دومین بخش مهم سئو خارجی مبحث بک لینک و یا لینک گرفتن از سایت های دیگر به سایت شما می باشد، مبحث بک لینک بسیار مهم بوده و هم می تواند سئوی شما را بسیار تقویت کرده و در عین حال می تواند سبب نابودی وب سایت شما گردد. به عنوان مثال بک لینکی که از یک سایت غیر مرتبط با موضوع وب سایت شما دریافت کنید ممکن است نه تنها نتیجه مثبتی برای سئو سایت شما به همراه نداشته باشد بلکه سبب پایین آمدن رنک سایت گردد.

بک لینک و سئو

همچنین الگوریتم های هوشمند گوگل توانایی شناسایی بک لینک های پولی را نیز دارند و هیچ امتیازی به این بک لینک ها نخواهند داد به این دلیل که از این وب سایت ها لینک های زیادی به سایت های عیر مرتبط ارسال شده است. البته استفاده صحیح از بک لینک های مناسب و به تعداد قابل قبول و بر مبنای اصول موتورهای جستجو می تواند تاثیر بسیار پر رنگی بر رتبه سایت شما در موتورهای جستجو بگذارد.

فاکتورهای مهم سئو

تولید محتوا

به جرات می توان تولید محتوا را مهمترین و کلیدی ترین بخش سئو یه بهینه سازی سایت نظر گرفت، در واقع گوگل بیشتر به سایت ها و وبلاگ هایی امتیاز و اهمیت می دهد که برای دنیای اینترنت مفید و به نوعی تولید کننده باشند. این امر کمک مهمی برای بستر اینترنت می باشد که به جای سایتهای زرد و مطالب پوچ سایتهایی مفید، علمی و دانش بینیان رشد و تعالی پیدا کنند. به همین دلیل مهم ترین و پر رنگ ترین بخش سئو را می توانیم برای تولید محتوا در نظر بگیریم. البته منظور از تولید محتوا هر مطلب یا مقاله که منتشر شود نیست بلکه مطالب و محتوایی امتیاز خوب می گیرد که تمامی موارد سئو را رعایت کرده باشد.

محتوایی از نظر گوگل مفید هست که در درجه اول کپی برداری از سایت دیگر نباشد، پر محتوا و پر مغز باشد، کاربرپسند باشد، رابط تعاملی قوی ای داشته باشد و در عین حال به دور از پیچیدگی های فنی و بصری باشد تا برای بیشتر کاربران قابل فهم و درک کامل باشد.

مجموعه بیت آبی با توجه به تجربیات و تخصص های خود این آمادگی را دارد که برای شما کارفرمایان عزیز محتوای حرفه ای و بر اساس اصول سئو برای هر نوع فیلد کاری تهیه و سئو وب سایت شما را تقویت و بهینه سازی نماید.

اصول طراحی سایت

یکی دیگر از مهم ترین و طلایی ترین نکات سئو اصول طراحی سایت و قالب سایت شما می باشد زیر که یکی از مهم ترین فاکتورهای سئو کاربرپسند بودن وب سایت می باشد. راحتی کاربران سایت از نظر موتور جستجوی گوگل بسار حائز اهمیت بوده و گوگل به سایت های امتیاز مثبت بالایی می دهد که کاربران در آن سایت احساس راحتی و تعامل بالایی داشته باشند. به عنوان مثال فرض کنید شما به عنوان کاربر وارد سایتی می شود که این سایت به قدری سرعت لودینگ پایینی دارد که شما مجبور به بستن سریع آن صفحه خواهید شد، این سایت مطمینا جایگاه خوبی از نظر سئو نخواهد داشت.

سرعت لودینگ سایت و سئو

بی شک سرعت لودینگ در سئوی وب سایت شما تاثیر بسزایی خواهد داشت، سایتهای زیادی در بستر اینترنت وجود دارند که می توانید با کمک آنها سرعت سایت خود را بررسی نمایید، چنانچه سرعت لودینگ سایت شما پایین باشد چنانچه حتی بهترین و دست اول ترین محتوا را نیز تولید و منتشر کنید نمی توانید انتظار جایگاه بالایی در نتایج جستجوی گوگل داشته باشید.

مهمترین عواملی که می تواند در سرعت لودینگ سایت شما موثر باشند شامل: عدم استفاده بیش از حد از افکت های تصویری، کم کردن حجم تصاویر وب سایت، طراحی مناسب سایت و قالب بر اساس استانداردهای روز دنیا، استفاده از هاستینگ مناسب، رعایت کامل موارد سئو و … می باشند. یکی از مواردی که تیم بیت آبی می تواند برای شما کارفرمایان عزیز انجام دهد طراحی سایت حرفه ای بر اساس تمامی اصول سئو و سرعت لودینگ بالا می باشد که می تواند تاثیر شگرفی بر سئو سایت شما بگذارد.

استفاده صحیح و مناسب از تگها در سئو

در طراحی وب سایت چند تگ کلیدی و مهم وجود دارند که می توانند سایت شما را هر چه بیشتر از نظر امتیاز سئویی تقویت کنند، از جمله این تگها و مهمترین آنها می توان به تگ تایتل اشاره کرد این تگ بسیار مهم باید حتما شامل کلمات کلیدی سایت شما باشند و از نظر تعداد کاراکتر نه خیلی کوتاه و نه طولانی باشد تا بهترین نتیجه برای وب سایت شما را به ارمغان بیاورد. دومین تگ مهم در هر وب سایت تگ متا دسکریپشن می باشد که در واقع می تواند شامل یک معرفی کوتاه از وب سایت و یا هر صفحه سایت شما باشد، قرار گرفتن کلمات کلیدی در تگ مت دسکریپشن می تواند بسیار حیاتی و مهم باشد.

اما تگ مهم دیگری که بسیار نقش کلیدی دارد تگ های H می باشند که مهم ترین و اصلی ترین آنها با H1 مشخص می شود و به ترتیب اهمیت از H1 شروع شده و تا H6 ادامه پیدا می کنند به این ترتیب که تگ H1 مهم ترین تگ بوده و باید شامل کلمه کلیدی اصلی وب سایت باشد. تگ H1 بهتر است فقط یک بار در سایت استفاده شود ولی سایر تگ ها می توانند به تعداد دفعات دلخواه تکرار شوند.

لینک های داخلی و سئو

لینک های داخلی اهمیت بسیار زیادی برای سئو دارند و باعث می شوند خزنده های گوگل به راحتی بین تمام صفحات سایت شما حرکت کنند و تمامی صفحات وب سایت شما را بشناسند. باید در طراحی سایت و تولید محتوا سعی شود از تمام صفحات وب سایت به سایر صفحات بر اساس کلمات کلیدی اصلی یک لینک بهینه ایجاد شود.

لینک های داخلی و سئو

تاثیر لینک های خارجی (بک لینک) در سئو

همانطور که قبلا اشاره کردیم بک لینک ها و یا لینک های خارجی در عین حال که می توانند برای سئو سایت شما بسیار مفید و سودمند باشند در صورت عدم استفاده اصولی می توانند کاملا مضر و یا بی فاییده باشند و حتی امتیاز منفی برای سئو وب سایت شما داشته باشند. بک لینک مفید باید اولا به تعداد کم و از سایتهای مرتبط با موضوع سایت شما و همچنین از سایت های قدیمی و معتبر باشند تا نتیجه سودندی برای شما داشته باشد.

الگوریتم های هوشمند گوگل به راحتی بک لینک های پولی و سایت هایی که کار فروش بک لینک انجام می دهند را شناسایی کرده و امتیاز منفی به این گونه سایت ها می دهد.

استراتژی های انتخاب کلمات کلیدی سئو

کلمات کلیدی هر وب سایت باید به صورت حرفه ای و با یک برنامه مشخص انتخاب شوند تا بهترین نتیجه حاصل گردد. به عنوان نمونه شخصی که فروشگاه گوشی موبایل و تحهیزات جانبی دارد برای انتخاب کلمه کلیدی مناسب خود نباید کلمه “سامسونگ” را انتخاب کنید، بعضی کلمات کلیدی هم مناسب کسب و کارها نیستند و هم اینکه به قدری کلی هستند که نمی توان انتظار کسب نتایج مناسب از آنها داشت ولی بهترین انتخاب برای این کسب و کار می تواند کلمات کلیدی “فروش گوشی های سامسونگ” ، “قیمت سامسونگ S21” ، “فروشگاه تجهیزات جانبی سامسونگ” و … باشد.

کلمات کلیدی هر کسب و کار باید هوشمندانه انتخاب شود تا هزینه و زمان کارفرمایان به هدر نرود، ما در مجموعه بیت آبی بر اساس هر کسب و کار و شرایط بازار و رقبای کاری شما و بر اساس آمار دقیق موتور جستجوی گوگل بهترین کلمات کلیدی را برای شما عزیزان انتخاب و مدیریت می کنیم.

سایر موارد سئو

از دیگر مواردی که تاثیر مستقیم بر سئو دارند می توان به نقشه سایت، گواهینامه امنیتی (ssl)، تنظیمات فایل Robots.txt، ریدایرکت ها، تگ HrefLang، شبکه های اجتماعی، بهینه بودن ورژن موبایل سایت (رسپانسیو)، هاست و دامنه، میزان بازدید از سایت و … اشاره کرد.

خدمات بیت آبی در زمینه سئو

طراحی سایت استاندارد

طراحی وب سایت بر مبنای تکنولوژی های روز دنیا و بر اساس آخرین الگوریتم های موتور جستجوی گوگل می تواند تاثیر مهمی در سئو داشته باشد.

تولید محتوا

تولید محتوای اصولی و حرفه ای با در نظر گرفتن تمامی استانداردهای سئو می تواند نقش مهمی در پیشرفت سئو سایت و کسب و کار شما ایفا کند.

لینک های داخلی و خارجی

استفاده بهینه و اصولی از انواع لینک های داخلی و خارجی وب سایت در حد استاندارد می تواند نقش موثر و کلیدی روی سئو وب سایت بگذارد.

شبکه های اجتماعی

مجموعه بیت آبی می تواند بر اساس تجربیات خود و استراتژی ها و تکنیک های نوین قدرت شما را در شبکه های اجتماعی افزایش چشمگیری دهد.

افزایش سرعت سایت

یکی از موارد مهم و کلیدی که می تواند نقش اساسی و تعیین کننده در قدرت سئو وب سایت داشته باشد سرعت لودینگ بالای وب سایت می باشد.

کاربر پسند بودن

یکی از مواردی که از نظر گوگل اهمیت زیادی دارد کاربر پسند بودن سایت است که باعث افزایش مدت ماندگاری کاربر در سایت و تقویت سئو می شود.

آنالیز کلمات کلیدی

انتخاب کلمات کلیدی مناسب توسط افراد متخصص در حوزه سئو و دیجیتال مارکتینگ می تواند نقش مهمی در سئو و توسعه کسب و کار داشته باشد.

پشتیبانی و بروز رسانی سایت

پشتیبانی و بروز رسانی مداوم وب سایت چه از نظر تولید محتوا و چه از نظرساحتار و هسته و الحاقات سایت و امنیت بالا لازمه سئو قوی می باشد.

موارد ذکر شده فوق تنها بخشی از مواردی هست که برای مشتریان عزیزمان در جهت افزایش قدرت سئو و رونق کسب و کارشان انجام می دهیم. مجموعه بیت آبی با بیش از 12 سال سابقه فعالیت و بهره مندی از تیم مجرب آماده ارائه خدمات متنوع سئویی به شما عزیزان می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید.

فهرست