طراحی سایت بیت آبی

شبکه های اجتماعی

همه ما شبکه های اجتماعی زیادی را می شناسیم و در خیلی از آنها عضو هستیم و فعالیت مستمر داریم از مهم ترین شبکه های اجتماعی می توان به فیس بوک، توییتر، لینکداین، اینستاگرام و … اشاره کرد. امروزه به وضوح در بین افراد جامعه می توانیم ببینیم که افراد جامعه زمان زیادی را مشغول گشت و گذار در این بستر بزرگ هستند و می تواند برای مدیران کسب و کارها فرصت و بستر مناسب را برای توسعه کسب و کار فراهم آورد.

اگر در شبکه اجتماعی اینستاگرام به مرور صفحات بپردازید کسب و کارهای بسیار زیادی را خواهید یافت که به کسب درآمد و توسعه کسب و کار خود مشغول هستند، از فروش محصولات و برندهای مختلف گرفته تا معرفی خدمات خود و نیز افرادی که به واسطه این بستر بزرگ و پر بازدید به شهرت رسیده اند و مشغول کسب درآمد هنگفتی هستند.

اینفلوئنسرها چه کسانی هستند؟

اینفلوئنسرها کسانی هستند که در شبکه های مجازی تاثیر گذار و معروف هستند و از همین شهرت و تاثیرگذاری و موقعیتی که در اختیار دارند به عنوان مثال تعداد فالور زیادی دارند می توانند کسب درآمد داشته باشند و به تبلیغات برندهای دیگر بپردازند و جیب خود را پر از پول کنند!

شبکه های اجتماعی

تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو

سیگنال شبکه های اجتماعی به طور مستقیم تاثیر خاصی بر سئو ندارد اما به صورت غیر مستقیم می توانند سبب تقویت سئو وب سایت شما شوند. به عنوان مثال اشتراک گذاری مطالب و مقالات وب سایت در شبکه های مجازی سبب می شود دنبال کننندگان شما وارد وب سایت شده و بازدید سایت بالا می رود که این عامل نقش مثبتی در سئو وب سایت خواهد داشت.

همچنین سیگنال های شبکه های اجتماعی باعث افزایش قدرت برندینگ کسب و کار شما می شوند و لینک هایی که از شبکه های اجتماعی معروف نظیر فیس بوک و توییتر به وب سایت شما از طریق به اشتراک گذاری مطالب و مقالات و محصولات شما انجام می شود می تواند تاثیر مثبتی بر سئو وب سایت شما بگذارد.

تاثیر شبکه های اجتماعی بر برندینگ

قدرت اصلی شبکه های مجازی بر برندینگ کسب و کار شما خواهد بود، حضور پر قدرت در شبکه های مجازی که در این کاربر زیادی دارند مخصوصا شبکه اجتماعی اینستاگرام تاثیر بسزایی در قدرت برندینگ کسب و کار شما خواهد داشت و می تواند افراد بیشتری را در جامعه با کسب و کار شما آشنا نماید.

شبکه های اجتماعی و برندینگ

به عنوان مثال شما فرض کنید صاحب یک رستوران هستید و مشغول کسب و کار خود هستید، در قدیم به این صورت بود که مردم همان محله که رستوران شما در آن دایر شده مشتری های شما خواهند شد و سفارش غذا می دهند و در واقع دایره و گستره مشتریان رستوران شما محدود به یک یا دو محله می شد و این یعنی تعداد مشتریان محدود.

اما در عصر تکنولوژی قضیه کاملا متفاوت شده است به عنوان مثال ممکن است خیلی از افراد برای تهیه یک غذای با کیفیت از یک سر شهر به سر دیگر شهر برای رفتن به یک رستوران خاص بروند. این اتفاق با ظهور دیجیتال مارکتینگ و تبلیغات نوین پدید آمده است. خیلی از مواقع برای ما پیش آماده است که زمان گشت و گذار در شبکه اجتماعی اینستاگرام تبلیغات رستوران های را دیده ایم که توسط اینفلوئنسرها و داخل همان رستوران انجام شده است و با دیدن محیط رستوران یا کیفیت غذا آن رستوران را برای وعده بعدی خود انتخاب کرده ایم.

در این صورت است که دایره  گستره مشتریان یک کسب و کار یا یک رستوران از یک یا دو محل خاص به کل یک کلانشهر و شاید هم بیشتر گسترش پیدا کرده و سبب توسعه کسب و کار و درآمد برای مدیر آن برند خواهد شد. در واقع شبکه های اجتماعی می توانند تاثیر شگرفی بر افزایش قدرت برندینگ کسب و کارها با افزایش گستره مشتریان و خریداران ایجاد نمایند.

تاثیر شبکه های اجتماعی بر دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ و تبلیغات نوین که بر مبنای تکنولوژی های نوین انجام می شوند می تواند تاثیر شگرفی بر افزایش قدرت کسب و کار داشته باشند، از مهم ترین ابزار و اقدامات برای دیجیتال مارکتینگ می توان به توسعه شبکه های مجازی نظیر اینستاگرام، فیس بوک و … اشاره کرد. اگر در شبکه اجتماعی اینستاگرام به گشت و گذار بپردازید انواع و اقسام تبلیغات رنگارنگ و به اشکال مختلف را خواهید یافت که نشان دهنده قدرت این شبکه اجتماعی بر توسعه کسب و کارها و برندها می باشد.

شبکه های اجتماعی و دیجیتال مارکتینگ

عالی ترین ترکیب برای دیجیتال مارکتینگ طراحی سایت و سئو و توسعه سیگنال های شبکه های اجتماعی می باشد که در کنار یکدیگر می توانند بهترین تاثیر را بر افزایش قدرت برندینگ کسب و کارها بگذارند. فعالیت قوی و هدفمند در شبکه های اجتماعی علاوه بر افزایش شهرت و قدرت برندینگ کسب و کار می تواند زمینه ساز افزایش درآمد کسب و کارها را نیز داشته باشد.

البته مدیریت و توسعه شبکه های اجتماعی بهتر است توسط افرار متخصص حوزه دیجیتال مارکتینگ و برندینگ و با استراتژی ها و برنامه های مشخص انجام شود تا تاثیر مفیدی بتواند بر توسعه کسب و کار مدیران برندها داشته باشد، تیم تخصصی بیت آبی با تکیه بر تجربیات 12 ساله خود در حوزه های سئو ، دیجیتال مارکتینگ ، برندینگ ، طراحی سایت ، تجارت الکترونیک آماده همکاری با شما مدیران و کارفرمایان عزیز در جهت افزایش قدرت شبکه های اجتماعی و توسعه کسب و کار و درآمد شما عزیزان می باشد.

تاثیر شبکه های اجتماعی بر تجارت الکترونیک

شبکه های مجازی می توانند بستر بسیار مناسب و قدرتمندی برای تجارت الکترونیک و فروش محصولات یا خدمات فراهم آورند. در شبکه اجتماعی اینستاگرام می توان صفحات متعددی را مشاهده کرد که مشغول کسب و کار و  معرفی محصولات خود می باشند و فروش بسیار بالایی هم دارند.

شبکه های اجتماعی و تجارت الکترونیک

بهترین روش برای تجارت الکترونیک راه اندازی فروشگاه آنلاین قدرتمند و کابرپسند و سئو شده و سیگنال های شبکه های اجتماعی در کنار آن می باشد که می توانند یک ترکیب قدرتمند را پدید آورند، البته از میان شبکه های اجتماعی در حال حاضر و در ایران بیشترین شبکه اجتماعی که کارایی دارد شبکه اجتماعی اینستاگرام می باشد که اگر دیده باشید اکثر کسب و کارها و برندها در این شبکه اجتماعی مشغول کسب و کار و کسب درآمد از طریق تجارت الکترونیک می باشند.

استراتژی ها و تاکتیک های توسعه شبکه های اجتماعی بهتر است توسط افراد متخصص در حوزه سئو و تجارت الکترونیک و دیجیتال مارکتینگ انجام شود تا با شناخت و تجربه ای که این افراد در این حوزه دارند بتوانند بیشترین بستر را برای توسعه کسب و کار کارفرمایان عزیز ارائه دهند.

چنانچه قصد توسعه کسب و کار و درآمد خود را دارید توسعه شبکه های مجازی برند شما توسط متخصصین این حوزه می تواند کمک شایانی به کسب و کار شما داشته باشد. تیم مجموعه بیت آبی با تکیه بر بیش از 12 سال سابقه فعالیت در زمینه های طراحی سایت ، سئو ، طراحی فروشگاه آنلاین ، دیجیتال مارکتینگ ، برندینگ ، تجارت الکترونیک ، توسعه نسخه موبایل و … آماده همکاری با شما کارفرمایان عزیز می باشد.

فهرست