قیمت سئو

یکی از دغدغه های افراد برای شروع دیجیتال مارکتینگ و توسعه کسب و کار خود توجه به هزینه های طراحی سایت و سئو می باشد که می تواند از رقم های یک یا چند میلیونی شروع شده و به رقمهای چند صد میلیونی نیز برسد. فاکتورهای زیادی در قیمت گذاری طراحی سایت و سئو دخیل هستند که در ادامه با برخی از آنها آشنا می شویم.

زبان برنامه نویسی

زبان برنامه نویسی یک وب سایت می تواند نقش مهمی در قیمت و هزینه تمام شده داشته باشد، به عنوان مثال وب سایت هایی که از ابتدا و به صورت کامل کدنویسی می شوند قیمت به مراتب بالاتری نسبت به وب سایت هایی که از انواع سیستم های مدیریت محتوا نظیر وردپرس ، جوملا و دروپال استفاده می کنند دارند.

از دیگر مواردی که می تواند در قیمت سئو و طراحی سایت تاثیر بگذارد می توان به قرارداد شرکتی یا شخصی، میزان کیفیت کار، نمونه کارها، سختی و یا آسانی نوع وب سایت و …. اشاره کرد.

قیمت سئو

تعیین قیمت سئو

از موارد مهم تاثیرگذار در سئو کلمه کلیدی انتخابی می باشد، در بعضی از کلمات کلیدی به قدری رقابت شدید می باشد که باعث بالا رفتن هزینه ها می باشد به عنوان مثال کلمه کلیدی “طراحی سایت” را در نظر بگیرید. شرکت های طراحی سایت و حتی اشخاص بسیاری هستند که در تلاش هستند تا این کلمه کلیدی را در وب سایت خود در نتایج اول جستجوی گوگل قرار دهند و رقابت شدیدی در این کلمات کلیدی نظیر طراحی سایت و طراحی وب سایت می باشد. به همین دلیل رقابت شدید و تعداد زیاد رقبا در این کلمات باعث سختی سئو و افزایش هزینه ها می شود.

اما در همین فیلد طراحی سایت و طراحی وب سایت به عنوان مثال کلمه کلیدی “طراحی سایت اقساطی” را در نظر بگیرید، هزینه ها برای این کلمه کلیدی به نسبت کلمه کلیدی “طراحی سایت” پایین تر خواهد بود، زیرا به نسبت کلمه اول که سئو کردن و آمدن در صفحه اول گوگل بسیار دشوار است، به نسبت ساده تر خواهد بود.

البته این نکته را باید در نظر داشت که در کل سئو فرآیندی زمان بر و هزینه بر است اما زمانی که به نتیجه برسد نتیجه بسیار مطلوب و درآمد زایی برای کارفرمایان خواهد داشت به نحوی که به سرعت و در مدت زمان کوتاهی چندین برابر هزینه های خود درآمد زایی خواهد داشت. همینطور که می دانید در حال حاضر با افزایش تکنولوژی های نوین و افزایش ضریب نفوذ اینترنت و فراگیر شدن استفاده از گوشی های همراه هوشمند در بین اقشار مختلف جامعه، اکثر افراد برای پیدا کردن شرکت ها و یا اشخاصی که خدمات مورد نیاز آن ها را ارائه می دهند به جستجو در موتور جستجوی گوگل می پردازند و سئو و قرار گرفتن کلمات کلیدی وب سایت شما در صفحات و رتبه های بالا می تواند شانس شما را در این بستر بزرگ بیشتر و بیشتر فراهم کند.

قیمت سئو

از موارد دیگر تاثیرگذار بر قیمت سئو نوع وب سایت کارفرما می باشد که به چه میزان از نظر سئو سایت مطلوب یا نامطلوبی باشد و در واقع می توان گفت چقدر زمان و هزینه برای اینکه وب سایت از نظر سئو به حداکثر استانداردهای گوگل برسد لازم می باشد. در بعضی موارد حتی به دلیل مشکلات بسیار زیاد فنی و ساختاری وب سایت و یا حتی نامطلوب بودن نام دامنه لازم است همه این مراحل از انتخاب نام دامین مناسب گرفته تا طراحی سایت مجدد بر اساس اسانداردهای روز و سئو محور انجام شود. همه این موارد می تواند بر هزینه های سئو وب سایت شما تاثیر داشته باشد و سبب افزایش یا کاهش هزینه ها شود.

موارد تاثیرگذار بر سئو

از مواردی که بر سئوی اولیه وب سایت شما می تواند تاثیر مهمی داشته باشد می توان به انتخاب نام دامین مناسب که باید کوتاه و با مفهوم و شامل کلمه کلیدی باشد، انتخاب هاست مناسب که باید امن و سرعت بالایی داشته باشد، سرعت لودینگ وب سایت، طراحی سایت بر اساس کدنویسی استاندارد روز دنیا، رعایت قواعد طراحی و سئو در طراحی اولیه، استفاده مناسب و بهینه از تگ ها، تولید محتوای مناسب و … اشاره کرد.

انتخاب شرکت مناسب برای سئوی وب سایت

از مواردی که کارفرمایان عزیز باید در انتخاب شرکت و یا شخص مناسب برای قرارداد سئوی وب سایت خود در نظر داشته باشند نمونه کارها و تخصص های آن شخص یا شرکت می باشد. شرکت هایی هستند ادعا می کنند که می توانند وب سایت شما را در عرض یک ماه به رتبه اول گوگل برسانند که تمام این تبلیغات یک شیوه مرسوم کلاه برداری و سو استفاده از اطلاعات پایین برخی از کارفرمایان عزیز می باشد که باعث ضررهای مالی برای آنها خواهد شد.

سئو و بهینه سازی سایت و کسب نتایج مطلوب در موتور جستجوی گوگل فرآیندی زمان بر است که ممکن است حداقل به 4-5 ماه زمان نیاز داشته باشد. مجموعه بیت آبی با تکیه بر بیش از 12 سال سابقه فعالیت در حوزه های سئو و بهینه سازی سایت ، طراحی سایت ، دیجیتال مارکتینگ ، برندینگ ، تجارت الکترونیک و … آماده همکاری با شما عزیزان در جهت کسب نتایج بالای گوگل بر اساس کلمات کلیدی کسب و کار شما می باشد. با ما تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست