چه تولید محتوایی برای سئو مفید است؟

یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین فاکتورهای سئو ، تولید محتوا می باشد که می تواند نقش مهم و سازنده ای در روند رو به رشد سئو وب سایت ها داشته باشد. در واقع هدف گوگل این است که در بستر اینترنت وب سایت هایی جایگاه بالایی داشته باشند که مطالب و مقالات علمی و دست اول تولید کنند و در واقع برای پیشرفت جوامع بشری نقش سازنده ای داشته باشند.

گوگل به شدت با سایت های زرد و بی محتوا مبارزه می کند و در عوض سایت هایی را رصد می کند که می توانند باعث پیشرفت فضای وب شوند از این رو تولید محتوای حرفه ای و اصولی و به قول معروف گوگل پسند نقش بسیار اهمیتی در پیشرفت سئو وب سایت و رونق کسب و کار خواهد داشت.

تولید محتوا

چه محتوایی سبب تقویت سئو می شود

محتوا یا مقاله از نظر سئو و موتور جستجوی گوگل در درجه اول باید دست اول باشد و از سایت ها و یا وبلاگ های دیگر کپی نباشد، مطالب یا مقالات کپی شده نه تنها ارزش و اعتباری از نظر سئو برای وب سایت شما نخواهند داشت بلکه امتیاز منفی سئو برای سایت شما خواهد داشت، پس مهم ترین و اصلی ترین نکته در مورد تولید محتوا این است که مطل و مقاله غیر تکراری و غیر کپی باشد و در واقع توسط خود شما نگارش شده باشد.

اما نکته دوم در مورد تولید محتوا این است که مطلب جامع و کامل باشد و شامل المان های صحیح نگارش و سئو باشند به عنوان مثال فرض کنید مقاله یا محتوایی آماده می کنید که هر چند دست اول و غیر کپی می باشد ولی کلا شامل نهایت ده خط متن باشد ، آیا این مقاله می تواند از نظر موتور جستجوی گوگل به عنوان یه مقاله یا محتوای سئو و مرجع در نظر گرفته شود؟ به طور قطع می توان گفت خیر. مقاله یا محتوای تولیدی باید حتما جامع و کامل و در حد سی چهل خط و بیشتر باشد تو به عنوان یه مطلب جامع و مرجع در نظر گرفته شود و امتیاز مثبت سئو به آن تعلق بگیرد.

فاکتورهای نگارش برای تولید محتوا

یکی دیگر از فاکتورهای مهم سئو در تولید محتوا رعایت قواعد نگارش و نوشتاری می باشد زیرا که موتور جستجوی گوگل به راحتی و آسایش کاربران و بازدیدکنندگان اهمیت ویژه ای می دهد و به سایت ها و مطالبی که قواعد نوشتاری را رعایت می کنند و کاربرپسند هستند امتیاز بالایی خواهد داد. محتوا یا مقاله باید قواعد نوشتاری و نگارش را به خوبی در نظر گرفته باشد به عنوان مثال می توان به رعایت فاصله بین خطوط ، اندازه فونت ها ، استفاده از عنواین مطلب و تگ های متن نظیر تگهای H1 تا H6 ، پاراگراف بندی صحیح متن برای جلوگیری از خستگی چشم کاربران ، استفاده از المان های تصویری و ویدئو و …

تولید محتوا

به عنوان مثال فرض کنید متن یا کلمه ای را در موتور جستجوی گوگل جستجو کرده اید و وارد سایت و صفحه ای می شوید با اندازه فونت ریز و متن و پاراگراف های نامرتب و نامناسب و عدم استفاده از تصویر و المان های بصری که باعث خستگی و آزردگی چشم می شود. بعد از مدتی سایت را ترک کرده و وارد سایت دیگری خواهیم شد که قواعد نوشتاری را رعایت کرده باشد و به راحتی بتوانیم یک مقاله یا محتوای جامع را مطالعه و به گشت و گذار در وب سایت بپردازیم.

یکی از امتیازات منفی که گوگل به سئو وب سایت خواهد داد ترک زودهنگام کاربران از وب سایت خواهد بود که موتور جستجوی گوگل این فکر را در مورد وب سایت شما خواهد داشت که سایت شما سایت نامناسب و دارای محتوای کم ارزش می باشد که کاربران سریعا وب سایت شما را ترک می کنند به همین دلیل رتبه سایت شما مرتبا در گوگل پایین و پایین تر خواهد آمد که می تواند ضربه سنگینی به کسب و کار برندینگ شما وارد نماید.

رعایت قواعد سئو در تولید محتوا

در کنار رعایت قواعد نگارش که می تواند تاثیر بسیار مثبتی در تولید محتوای شما داشته باشد، رعایت قواعد سئو و تولید محتوا بر اساس آخرین الگوریتم های گوگل نیز می تواند تاثیر چشمگیری در افزایش رتبه سئو وب سایت و محتوای سایت داشته باشد. از مهم ترین فاکتورهای سئو که در تولید محتوا هم باید در نظر گرفت سرعت لودینگ سایت است که تاثیر مستقیم و غیر قابل انکاری در سئو خواهد داشت. در هنگام تولید محتوا و استفاده از المان های بصری نظیر تصاویر باید حتما این نکته را در نظر داشته که از تصاویر و یا ویدئوهایی با حجم و سایز بهینه و استاندارد استفاده شود که سبب کند شدن سرعت وب سایت نشود.

تولید محتوا

از سایر فاکتورها و قواعد سئو در تولید محتوا می توان از استفاده بهینه از تگ ها نظیر تگ های H1 تا H6 ، تگ عنوان ، تگ توضیحات ، متن جایگزین تصاویر و …. اشاره کرد که تاثیر بسیار قوی ای بر روی سئوی محتوا خواهند داشت.

بهینه سازی نسخه موبایل

امروزه اگر در سطح شهر به گشت و گذار بپردازید به روشنی متوجه خواهید شد که بیشترین ابزاری که افراد جامعه از آن به وب گردی و گشت و گذار در وب و وب سایت ها می پردازند تلفن همراه هوشمند می باشد که به جرات می توان گفت بیشترین در صد از میزان استفاده کاربران در فضای مجازی را به خود اختصاص داده است. به همین دلیل محتوایی که تولید می شود و همجنین ساختار و کدنویسی وب سایت و قالب باید به گونه ای باشد که بیشترین بازدهی را در نسخه موبایل داشته باشد و کاربران بتوانند براحتی به مطالب و مقالات وب سایت شما دسترسی داشته باشند و به مطالعه آنها بپردازند که این امر می تواند تاثیر چشمگیری در موفقیت کسب و کار و رشد برندینگ شما داشته باشد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

پس از ایجاد یک مطلب یا مقاله دست اول و رعایت تمامی قوانین و قواعد نوشتاری و سئو ، می توانید برای هر چه بیشتر دیده شدن محتوای تولیدی و برندینگ و توسعه کسب و کار خود محتوای خود را در شبکه های اجتماعی قدرتمند نظیر فیس بوک ، توییتر ، اینستاگرام ، لینکداین ، پینترست و … به اشتراک بگذارید. این مهم می تواند سبب رشد چشمگیر قدرت برندینگ شما شده و نیز تاثیر مثبتی در سئو وب سایت شما داشته باشد. از طریق به اشتراک گذاری مطالب و مقالات وب سایت شما در شبکه های اجتماعی علاوه بر دریافت بک لینک های قدرتمند، آمار بازدید سایت و تعداد بازدیدکنندگان وب سایت افزایش خواهد یافت که سبب تقویت سئو و توسعه کسب و کار و برندینگ شما خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست