برای کسب و کارها گوگل ادز بهتر است یا سئو؟

گوگل ادز یا تبلیغات گوگل روشی است که در آن مدیران وب سایت و کسب و کارها در ازای پرداخت مبلغی مشخص و بر اساس کلمات کلیدی ای که تعیین می کنند در گوگل وب سایت خودشان را تبلیغ می کنند، احتمالا هنگامی که در موتور جستجوی گوگل کلمه یا کلماتی را جستجو کرده اید با وب سایت هایی در بالا یا پایین صفحه گوگل مشاهده کرده اید که کلمه Ad در کنار سایتشان قرار گرفته است این وب سایت ها با پرداخت هزینه به گوگل در صفحات اول یا دوم گوگل لیست شده اند.

برای کسب و کارها گوگل ادز بهتر است یا سئو
در تبلیغات گوگل یا گوگل ادز شما مبلغی را به گوگل پرداخت می کنید و بر اساس لیست کلمات کلیدی که مشخص می کنید وب سایت شما در صورتی که کاربران آن کلمات کلیدی را در گوگل جستجو کنند در بالا یا پایین صفحه اول یا دوم نتایج جستجو به کاربران نمایش داده خواهد شد و به ازای هر کلیکی که کاربران می کنند و وارد وب سایت شما می شوند مبلغی از حساب کاربری شما کسر می گردد. زمانی که تعداد کلیک هایی که کاربران روی تبلیغ وب سایت شما انجام دهند که موجودی حساب کاربری به صفر برسد نمایش تبلیغات وب سایت شما متوقف خواهد شد و برای نمایش مجدد باید حساب کاربری خود را شارژ نمایید.

تفاوت سئو و گوگل ادز چیست؟

در روش گوگل ادز یا تبلیغات گوگل شما فقط تا زمانی که در حساب کاربری خود شارژ دارید وب سایتتان در نتایج جستجوی گوگل نمایش داده خواهد شد و البته با کلمه Ad در کنار نام سایت و به محض اینکه موجودی حساب شما صفر شود نمایش تبلیغات متوقف خواهد شد. از مزایای تبلیغات گوگل می توان به زود بازده بودن آن اشاره کرد. به خصوص برای کسب و کارهای نوپا که به تازگی کسب و کار خود را در بستر اینترنت راه اندازی کرده اند می توانند از طریق تبلیغات گوگل یا گوگل ادز به صورت در صفحات بالای گوگل نمایش داده شوند و باعث شناخته شدن و افزایش قدرت برندینگ شود.

برای کسب و کارها گوگل ادز بهتر است یا سئو

مزایای گوگل ادز چیست؟

مزیت اصلی گوگل ادز برای کسب و کارهای نوپا می باشد، همانطور که می دانیم سئو فرآیندی زمان بر است و برای شروع کسب و کارهای کوچک که به تازگی بیزینس خود را آغاز کرده اند می تواند برای تبلیغات سریع و فصلی گزینه مناسبی باشد. از مزیت های دیگر گوگل ادز برای کسب و کارهای نوپا کمک به افزایش قدرت برندینگ و شناخته شدن کسب و کار آنها می باشد. همچنین تبلیغات گوگل می تواند سبب افزایش بازدید وب سایت و در نتیجه افزایش قدرت سئوی آن گردد.

معایب گوگل ادز چیست؟

از معایب گوگل ادز می توان به این اشاره کرد که این تبلیغات موقتی بوده و مانند سئو ارگانیک طولانی مدت نمی باشد و با خلی شدن شارژ حساب کاربری شما نمایش سایت در گوگل متوقف خواهد شد و مرتب باید حساب کاربری خود را شارژ نمایید. یکی دیگر از معایب گوگل ادز این است که بیشتر کاربران متوجه تفاوت وب سایت هایی که از طریق گوگل ادز در صفحات گوگل نمایش داده می شوند و وب سایت هایی که به صورت ارگانیک به صفحات بالای گوگل رسیده اند می شوند و مطمینا اطمینانشان به وب سایتهای قدیمی و مطمیئن که با سئوی ارگانیک به بالای صفحات گوگل رسیده اند بیشتر است.

گوگل ادز یا سئو ارگانیک

سئو ارگانیک فرآیندی است که باعث بالا رفتن رتبه سایت در موتور جستجوی گوگل به صورت طبیعی می شود و به همین دلیل فرآیندیست زمان بر ولی وقتی سایت با سئو ارگانیک به صفحه اول گوگل برسد در صورت ادامه روند فعالیت سایت و رعایت موارد سئویی نیر تولید محتوای مفید، سرعت لودینگ بالا، ساختار استاندارد سایت و قالب و … برای مدت طولانی در صفحات بالای گوگل خواهد ماند ولی در تبلیغات گوگل برای اینکه وب سایت شما در رتبه های بالا نمایش داده شودی مرتب باید هزینه کنید و یک جیب پر از پول نیاز دارد.

برای کسب و کارها گوگل ادز بهتر است یا سئو

اما بهترین حالت بدین صورت است که کسب و کارهای نوپا که به تازگی فعالیت کاری خود را شروع کرده اند و منتظر کسب نتایج سئو وب سایت خود هستند می توانند به صورت موقت و برای تقویت برندینگ و شناخته شدن کسب و کار خود از تبلیغات گوگل به صورت محدود استفاده نمایند و سپس بعد از مدت زمانی که سئو ارگانیک وب سایت تقویت شد و به صفحات بالای گوگل رسید می توانند تبلیغات گوگل را قطع نمایند. این روش این مزیت را دارد که مدت زمان اثربخشی سئو هم کسب و کار شما در حالا جمع آوری مشتریان نوین خود می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست